Koncepcja marki ¡yeah! i projekt opakowania na kredki
praca dyplomowa

Celem projektu było stworzenie wielofunkcyjnego opakowania na kredki, które stanowi integralną część produktu, podnosi jego jakość oraz pozwala wyróżnić markę na rynku.  Zaprojektowane logo jest ambigramem, jedna z zaproponowanych szat graficznych nawiązuje do koła barw – funkcja edukacyjna oraz dodatkowa pomoc dla użytkownika, natomiast druga wykorzystuje wzór na kolorowankę.  
Opakowanie pozwala zachować porządek podczas pracy. Jest w niestandardowej formie. Zawiera dodatkową przestrzeń z wklejoną na stałe ostrzałką oraz rusztowanie, które wyodrębnia osobne miejsca na każdą kredkę. Poprzez zmianę parametrów, można je dostosować do innych produktów, a nawet tworzyć gotowe zestawy narzędzi dla artystów. Wykorzystany materiał do stworzenia prototypu to Karton CKB Nude firmy Stora Enso.
Projekt pudełka zdobył nominację w konkursie ART of PACKAGING 2020 DEBIUTY w kategorii opakowanie LUXURY&NATURE.

projekt kolorowanek
Celem projektu było stworzenie serii kolorowanek o nowej i ciekawej formie. Wzory złożone są wyłącznie z różnej wielkości trójkątów równobocznych, a tym samym nawiązują do hexagonalnej podstawy pudełka. Wszystkie przedstawiają niesamowite i niezwykle kolorowe stworzenia jakimi są owady. 
Zabawa polega na wypełnianiu ponumerowanych pól według zalecanego zestawu barw lub z wykorzystaniem własnej kombinacji kolorystycznej. Oryginalny rozmiar jednego arkusza to format A3, jednak po zagięciu lub oderwaniu perforacji otrzymamy kwadrat, który idealnie wpasuje się w ramkę 30x30 cm.
Kolorowanki stanowią uzupełnienie pracy magisterskiej.
_
promotor: prof. nzw. dr hab. Tomasz Kipka
Back to Top